fbpx

Кичо Слабинац се бори за живот: Омилениот пејач е во индуцирана кома

Популарниот хрватски музичар Крунислав Кичо Слабинац (76) се наоѓа во индуцирана кома и е во животна опасност, дознава хрватски RTL.

Состојбата се искомплицирала по операција на срце. Следувале уште два зафати кои едноставно биле премногу за организмот.

Слабинац неодамна прослави 50 години кариера. Има бројни фанови и во нашата земја, а своевремено се натпреваруваше и на „Мaкфест“.

Следни Објави

Покажи им горе кој е најсветлиот ангел: Почина гевгеличанката со ретка болест

Почина Ѓургица Каева, гевгеличанката која боледуваше од пулмонална хипертензија. Таа беше и претседател на здружението „Момент плус“ и во повеќе наврати отворено зборуваше за голготата низ која со години минуваат луѓето со ретки болести. „Сите сме еднакви, иако сме различни и ретки“, знаеше да каже Ѓургица. Емотивен статус на социјалните […]