fbpx

Почина велешанка со симптоми на корона, имаше само 35 години

Почина 35-годишната жителка на село Бузалково која пред два дена била примена на Инфективното одделение во велешката болница и по само неколку часа, поради нагло влошување на нејзината здравствена состојба, итно била префрлена на клиниката за Инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, јави порталот veles365.

Таа починала вчера, откако претходно имала симптоми на зараза со коронавирусот. Според информациите на порталот, жената немала хронични заболувања. Во меѓувреме, се чека резултатот од тестот за да се утврди дали починатата била заразена со коронавирус.

Следни Објави

Тројца починати, 35-годишната пациентка немала хронични заболувања

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 13-Куманово 26-Штип 5-Прилеп 7-Тетово 3-Охрид 2-Кавадарци 6-Гостивар 15-Гевгелија 2-Струмица 1-Крива Паланка 2-Демир Хисар 7-Берово 1-Виница 5-Делчево 2-Свети Николе 3-Кичево 2-Неготино 1 Починати се 3 пациенти од Скопје (69г.), Велес (35г.) и од […]