fbpx

Сите се збогуваат со Радомир: Омилениот доктор почина од корона

По тешка борба со коронавирусот почина д-р Радомир Матуновиќ (58), српски полковник, кардиолог, началник на Клиниката за кардиологија и професор на Воено медицинскиот факултет.

Информацијата за неговата смрт вознемири „армија“ пациенти кои го сакаа и почитуваа, како лекар, но и како човек, пишува „Новости“.

Д-р Матуновиќ е добитник на многу признанија од областа на медицината. Го препознаваа по исклучителниот однос со пациентите.

Следни Објави

Уште трoјца позитивни на корона во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има три нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле четири лица. Бројот на активни случаи изнесува 41, од кои 33 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 95 […]