fbpx

Уште трoјца позитивни на корона во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има три нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле четири лица.

Бројот на активни случаи изнесува 41, од кои 33 се наоѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 95 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 373.

Следни Објави

Нов корона пресек: Црн ден во Куманово

Во последните 24 часа се направени 1902 тестирања, а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45-Куманово 18-Дебар 1-Штип 11-Прилеп 3-Тетово 2-Струга 4-Велес 4-Гостивар 9-Струмица 2-Виница 2-Делчево 4-Свети Николе 3 Починати се двајца пациенти од Куманово (64г и 72г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 112 оздравени пациенти […]