fbpx

Запознајте го Бојан: Први фотографии од синот на Стоилов

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница на 19 август станаа родители. Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди нивната прва среќа, малиот Бојан.

За Деница, бременоста била убаво и несекојдневно искуство, а породувањето момент кој засекогаш ќе биде дел од нејзините спомени.

„Бременоста ја поминав без никакви проблеми, доаѓав на редовни прегледи кај д-р Петровска и ги следев нејзините препораки. И покрај тоа што сме во ек на пандемија со коронавирус, бев спокојна бидејќи тука во болницата сите носат заштитни униформи, се внимава на секој детаљ за наша безбедност како пациенти“, вели Деница.

Следни Објави

Уште тројца починати, досега загубивме 557 луѓе

Во последните 24 часа се направени 1825 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 32-Куманово 7-Дебар 8-Штип 14-Прилеп 2-Тетово 10-Велес 2-Охрид 3-Гостивар 11-Гевгелија 3-Крива Паланка 3-Кочани 1-Пробиштип 1-Берово 8-Делчево 3-Свети Николе 4-Кичево 3 Починати се три лица, двајца пациенти од Скопје на 62 и 68 години […]