fbpx

Шокантно признание на ѕвездата од „Ивкова слава“: Ме силуваше човек кој сите го знаете!

Актерката Данијела Штајнфелд која играше во култното остварување „Ивкова слава“ во документарен филм проговори за трауматичното животно искуство.

Во својот проект „Држи ме цврсто“, со кој се претстави и на Филмскиот фестивал во Сараево, одлучи да го обелодени инцидентот поради кој побегнала во Америка, за болното минато во кое била жртва на сексуално насилство.

„Ме силуваше моќен човек од домашната филмска индустрија. Единствено му се доверував на мојот лаптоп. Снимав кратки видеозаписи кои на крајот завршија во документарец. Тие денеска се скапоцен тестамент, бидејќи искрено покажуваат како жртвата се чувствува“, истакна актерката.

Следни Објави

Татко му почина, децата си ги нема видено од март: Корона-приказната на Марко

Првиот позитивен тест го добил на 31 март и поминал 115 дена во болница. Приказната на Италијанецот Марко Карара го сврте вниманието на светските медиуми откако дури 28 пати бил позитивен на Ковид-19 Кон крајот на март кога од коронавирус починал неговиот татко, Италијанецот Марко Карара го добил првиот позитивен […]