fbpx

Цело време грешиме: Д-р Марковски со шокантно откритие за маските!

Поштетно е да се носи маска во поголем затворен простор, како трговски центар, отколку да не се носи воопшто, изјави инфектологот Вело Марковски во интервју за емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 телевизија.

Тој нагласи дека хируршките маски се најквалитетни, но дека треба да се менуваат на околу час и половина.

Марковски зборуваше и за училишната настава во време на корона криза. За него не е оправдано децата да излегуваат во паркови и да се групираат, а да не одат на училиште.

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Годините се само број: Д-р Вело Марковски има двојно помлада сопруга

Следни Објави

Ја криел болеста, светот во шок: Почина холивудскиот херој

Холивудскиот актер Чедвик Боузман, ѕвездата од филмскиот мегахит „Блек Пантер“, почина на 43 години од рак на дебелото црево. Болеста му била дијагностицирана пред четири години, но тој никогаш јавно не го објавил тоа. Славниот Американец ја почна кариерата во ТВ-серии, пред да ги игра главните улоги во биографските филмови […]