fbpx

Беше најверен другар: Познатиот монтажер почина од корона

Познатиот босански медиумски работник Елдар Дропиќ почина на 50-годишна возраст на Универзитетскиот клинички центар во Тузла.

Дропиќ последните 15 дена се борел со инфекција предизвикана од Ковид-19.

„Беше најверен другар со кого можевме да се шегуваме за било што, освен за фудбалскиот клуб „Слобода“. Веста за неговата смрт не шокираше сите. Беше врвен монтажер, имаше решение за било каков проблем“, велат неговите колеги од РТВ ТК.

Следни Објави

Денес требаше да биде празник во мојот дом: Актерката Жугиќ проговори за синот

Познатата македонска актерка и поранешна директорка на Тетатар „Комедија“, Јелена Жугиќ, удри по владината политика по одлуката на актуелната гарнитура учебната година да стартува подоцна од вообичаеното. – Први септември. Син ми Ахил требаше да го започне своето средно образование, требаше со пеперутки во стомакот да истурам чаша вода по […]