fbpx

Неверување и шок: На 35 години почина Дарко Дамнјановиќ

Поранешниот српски репрезентативец Дарко Дамнјановиќ почина на 35-годишна возраст.

Спортската јавност е шокирана по веста за смртта на познатиот кошаркар која ја потврдија и од неговиот клуб КК Риверс.

„Најчесто играм и молчам, не се нервирам и не покажувам емоции. Се обидувам да се фокусирам на играта, да ја искористам секоја грешка на противникот. Одбраната ми е можеби слаба страна, споро се движам, но тоа го надополнувам со добар напад. Едноставно го сакам баскетот, тоа е мојот живот“, раскажа Дарко во едно интервју.

Следни Објави

Остави две деца, беше мајка за пример: Која е младата ресенчанка што почина од корона?

По само два дена од потврдата дека е позитивна на Ковод-19 денеска почина 35-годишната Магдалена Темелковска од Ресен. Таа се лекувала дома, а според она што го објави Центарот за јавно здравје Битола на 4 септември кога ѝ е потврден вирусот не дала податок дека имала контакт со претходно потврден […]