fbpx

Остави две деца, беше мајка за пример: Која е младата ресенчанка што почина од корона?

По само два дена од потврдата дека е позитивна на Ковод-19 денеска почина 35-годишната Магдалена Темелковска од Ресен. Таа се лекувала дома, а според она што го објави Центарот за јавно здравје Битола на 4 септември кога ѝ е потврден вирусот не дала податок дека имала контакт со претходно потврден случај на Ковод-19.

Според извори на порталот „Независен“ од Ресен, Темелковска се лекувала дома, но во текот на ноќта нагло ѝ се влошила состојбата, па починала рано утрово. Зад себе остави две малолетни деца.

Веста ги шокираше ресенчани кои велат дека била мајка за пример. Ова е втор случај во градот да почине млад човек од корона вирусот. Во јуни од компликации од вирусот прерано замина и Илчо Котевски на четириесетгодишна возраст.

Темелковска околу 20 август била на одмор во Струга со ваучерите од владата за развој на домашниот туризам. По престојот таму се вратила во Ресен и неколку дена подоцна ги почувствувала првите симптоми.

Следни Објави

Први фотографии: Луна Џогани кажа „ДА“

Популарната српска пејачка и ѕвезда од реалното шоу „Задруга“, Луна Џогани, вечерва се венча со нејзиното долгогодишно момче Марко Миљковиќ. „Мојата љубов“, напиша Луна под фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“. Српските медиуми објавија и видео од запросувањето.