fbpx

Први фотографии: Луна Џогани кажа „ДА“

Популарната српска пејачка и ѕвезда од реалното шоу „Задруга“, Луна Џогани, вечерва се венча со нејзиното долгогодишно момче Марко Миљковиќ.

„Мојата љубов“, напиша Луна под фотографијата што ја сподели на „Инстаграм“.

Српските медиуми објавија и видео од запросувањето.

Следни Објави

Починаа уште шест лица, драматично во Гевгелија

Во последните 24 часа се направени 484 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 9-Дебар 1-Прилеп 5-Тетово 3-Гостивар 1-Гевгелија 12 (странски државјани)-Струмица 1-Радовиш 1-Кочани 1-Пробиштип 1-Делчево 1-Кратово 1 Починати се 6 пациенти, од Скопје (73г), Струга (79г), Гостивар (55г), Крива Паланка (63г), Делчево (86г) и од […]