fbpx

Почивај во мир, брате: Калиопи скршена по смртта на Миро

По долго и тешко боледување почина реномираниот хрватски продуцент Миро Видовиќ.

Во естрадните кругови беше познат како исклучителен професионалец, уметник кој соработуваше со речиси сите имиња кои нешто значат на регионалната музичка сцена.

Од него со емотивен статус се прости и Калиопи.

„Тивко живееше, тивко чекореше, тивко зборуваше, тивко се бореше и тивко си замина, мил мој брате.. Единствено твоите дела не се тивки.. Тие ќе останат засекогаш! Беше преубаво со тебе да се создава музика. Почивај во мир убавино. Сестра Опи“, напиша македонската поп-дива на „Инстаграм“.

Следни Објави

(ФОТО) Копија на мама: Живкица ужива со ќерката

Познатата водителка Живкица Каленикова е доста активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии од нејзините деца. „Што? Уште е лето? Хо, Хо“, напиша таа под оваа фотографија со ќеркичката Ана која, според многумина, е нејзина копија. Авторката на ТВ-магазинот „Тунел“ е мајка на три деца, а со бизнисменот Зоран […]