fbpx

Мене тој човек животот ми го упропасти: Атиџе си ја отвори душата

Полицијата не сака да ми помогне, ве молам помогнете ми некако, многу сум уплашена и вака веќе не можам да живеам. Ова низ солзи по телефон за порталот ММС.мк го изјавила хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова.

Жената од македонскиот оскаровски документарец со години има проблем со соседот кој со семејството исто така се појавува во филмот.

– Мене тој човек животот ми го упропасти, неговото куче ме искасапи. Ме уништи, пчелите тој ми ги украде, и сега секој ден провоцира со нешто ново. Сега дојде до момент да ми ги руши ѕидовите. Ако не ми помогне полицијата бидејки ме сметаат за Турчинка да се обратам ли во турска амбасада. Што да направам? – се жали Атиџе.

Целата приказна ја имате ОВДЕ!

Следни Објави

Месечно добивал по 1.000 евра од татко му, мајка му го избркала од дома: Кој е синот на Жан Митрев?

Информацијата дека Македонецот обвинет за тероризам во Германија е син на реномираниот доктор Жан Митрев, еден од најпочитуваните лекари кај нас, сериозно ја разбранува домашната јавност. Според обвинителството во Франкфурт, Филан Митрев и двајца турски државјани подготвувале напад со домашно направени бомби, за кои веќе имале набавено експлозив. Според германските […]