fbpx

Ретроградно движење на Марс во Овен: Бурни промени за овие знаци!

Марс го започна ретроградното движење во Овен кое ќе трае до 14 ноември. Марс во Овен симболизира воин кој се бори за себе, за независност и за слобода. Многу е решителен и полн со иницијативност. Со него започнуваме нови работи, работиме напорно и донесуваме важни одлуки. За време на неговата ретроградна фаза се создава притисок и во следниот период ќе имате чувство дека нешто постојано ве спречува.

Ова е период во кој треба да научите да живеете помирно и да научите да не се вознемирувате за ситуациите врз кои не можете да влијаете. Преиспитајте ги своите намери, преиспитајте каде сакате да ја насочите својата енергија во иднина.

Во следниот период внимавајте на вашето здравје. Врските помеѓу партнерите исто така ќе бидат засегнати. Ретроградниот Марс враќа некои луѓе и ситуации со кои имате нерасчистени односи. Особено бурни датуми ќе бидат од 28 септемрви до 1 октомври, од 7 до 12 октомври и 14 ноември.

Секој хороскопски знак треба особено да внимава на следните аспекти:

Овен 

Здравје

Бик 

Нерешени прашања од минатото

Близнаци 

Кариера

Рак 

Љубов

Лав 

Правни проблеми

Девица 

Сексуален живот

Вага 

Брак

Скорпија 

Односи со колегите

Стрелец 

Однос со деца

Јарец 

Дом

Водолија 

Браќа и сестри

Риби 

Заработка

Следни Објави

Мене тој човек животот ми го упропасти: Атиџе си ја отвори душата

Полицијата не сака да ми помогне, ве молам помогнете ми некако, многу сум уплашена и вака веќе не можам да живеам. Ова низ солзи по телефон за порталот ММС.мк го изјавила хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова. Жената од македонскиот оскаровски документарец со години има проблем со соседот кој со […]