fbpx

(ФОТО) Ќерката на Јулија има канцер, пејачката со емотивна посвета

Познатата пејачка, водителка и мотивациски тренер, Јулија Мациевска, одлучи да проговори за болеста на нејзината ќерка. Таа со емотивна посвета ѝ го честита роденденот на Андријана, а истата ви ја пренесуваме во целост.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНДРИЈАНА

И ова утро сонце мајкино започнува со помислата на тебе… Ќе го славиме твојот Ден, твојот роденден, кој ти е дар од Бога. Денот кој ме потсеќа на мојот најголем подарок од Бога, кога прв пат го слушнав твојот плач, кога прв пат те здогледав и се воодушевив од моето бебе.

Овој роденден се разликува од сите досега, затоа што си ставена на големо искшение, а и ние со тебе, сонце наше. Ни претстои битка за која знам дека ќе ја изодиме, за која знам дека ќе победиме како и многу пати до сега. Ти нежна, ранлива, никогаш прегласна, никогаш наметлива, во својот свет… Секогаш со разбирање и трпеливост за сите, секогаш спремна да голтне, никогаш да не повреди, никогаш да каже лош збор… Ти сонце мое и сега кога ги трпиш најголемите болки, велиш ќе биде добро, ќе помине… свесна, присебна… велиш дури сега се соочив со стравот, дури сега го чувствувам Божјото водство и знам дека ова е за мое најголемо добро…

Ќе се спријателам со канцерот и потоа ќе се поздравиме како најдобри пријатели и ќе продолжиме секој по својот пат…

Љубов моја, нема да пишувам фермани, жалопојки, зашто доста испативме, но да ти ветам нешто малку е… ти знаеш, јас знам и те гледам како ПОБЕДНИК.

Те сакаме со сето срце, јас и Стеф!
Усте еднаш, СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СИНЕ!

Авторски текст не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Сигурен сум дека ова ќе потрае: Џамбазов откри како се запознале со Илина

Не сакаме да носиме избрзани одлуки, ќе оставиме на времето, спонтано нека се случи се’. Сепак, сигурен сум дека ова ќе потрае, вели Игор Џамбазов за врската со познатата алпинистка и уметница Илина Арсова. Нивната љубов пред неколку месеци ја возбуди македонската јавност, а актерот и шоумен сега одлучи да […]