fbpx

Сигурен сум дека ова ќе потрае: Џамбазов откри како се запознале со Илина

Не сакаме да носиме избрзани одлуки, ќе оставиме на времето, спонтано нека се случи се’. Сепак, сигурен сум дека ова ќе потрае, вели Игор Џамбазов за врската со познатата алпинистка и уметница Илина Арсова.

Нивната љубов пред неколку месеци ја возбуди македонската јавност, а актерот и шоумен сега одлучи да открие детаљи од нивната романса.

– Се запознавме пред пет години, преку наши заеднички пријатели во Охрид. Го побарав од нив нејзиниот број и ѝ се јавив. Ѝ се претставив и ѝ кажав: „Сите сакаат да се запознаат со мене, а еве, јас сакам да те запознаам тебе“. Потоа се видовме, неколку дена се дружевме и јас сменив локација. По неколку месеци ми се случи првиот здравствен крах, бев во болница и добив неколку поддржувачки пораки од неа. Се немавме видено долго време сè до карантинот. Се сретнавме во Дојран, а сè потоа е историја – раскажа Џамбазов за естрадниот магазин „Бекстејџ“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Два осамени врвови се сплотија: Илина проговори за љубовта со Џамбазов

Следни Објави

Фичо, дада ќе те сака секогаш: Трогателна посвета по смртта на младиот Филип

Писателката Марија Јаневска со емотивна посвета се прости од нејзиниот братучед, 24-годишниот Филип Димишковски. Нему пред две години му беше извршена првата трансплантација на коскена срцевина од несроден дарител. – За нас ќе остане една огромна празнина, но ќе се обидеме да го паметиме секогаш насмеан, ведар, полн со разбирање […]