fbpx

Вонредна прогноза: Доаѓа циклон, драстична промена на температурите

Синоптичарите најавуваат драстична промена на времето во Македонија. За денешниот ден (петок) има услови за засилен ветер, но и врнежи кои во текот на ноќта кон сабота ќе се прошират и во останатите предели. 

Во сабота под влијание на циклонска активност времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат интензивни. Ќе дојде период на постудено време и максималните температури ќе се движат од 16 до 24 степени.

Минималните температури ќе бидат исто така доста ниски, а на повисоките места се очекува и првиот снег.

Следни Објави

(ФОТО) Во форма на крст со зелени ѕидови: Гробот на Тоше конечно завршен

По дури 13 години од смртта на Тоше Проески, легендарниот македонски пејач конечно доби достојно вечно почивалиште. Самата основа на објектот е крст кој ја симболизира големата религиозност на Тоше и сите добри дела кои ги правеше во име на вербата во Господ, информираат од општина Крушево за „Женски магазин“. […]