fbpx

Ти благодарам боже: Сузана Спасовска стана баба

Сузана Спасовска стана баба. Нејзината ќерка Теона со сопругот Виктор Велковски добија ќерка, а радосната вест пејачката ја сподели со фановите на социјалните мрежи.

– Дар Божји за родителите и радост голема! На 30-ти септември, на ден празничен се роди мојата внука Клара. Да е жива, здрава, благословена, среќна, насмеана и распеана. Ти благодарам Боже! – напиша Спасовска на „Фејсбук“.

Следни Објави

Викенд без ДДВ: Што и каде да купите и на што да внимавате?

Викендот без ДДВ ќе се случи на 10, 11 и 12 октомври. Оваа владина мерка треба да опфати повеќе од 350.000 граѓани, корисници на апликацијата „МојДДВ“. Граѓаните ќе можат да купат домашни производи и услуги или компјутери и друга ИТ опрема во вредност од најмногу 30.000 денари. Повратот на целиот […]