fbpx

Филипче заврши со Комисијата: Еве што одлучиле!

Дали ќе се намали работното време на угостителските објекти или да ќе се намали бројот на маси ќе се знае по епидемиолошките прашалници. Ова го изјави министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со Комисијата за заштита од заразни болести. 

За вестите на „Сител“ тој изјави дека денеска и утре треба да се направи увид за начинот на трансмисија на вирусот во секоја општина посебно и дека до викендот ќе знаат какви мерки и во која општина треба да се воведат.

Филипче не ја исклучува и опцијата за повторно затворање на градинки и на училишта.

Следни Објави

Прости што грешев, друга мајка немам: Пејачката Станковска проговори за семејната драма

Гевгелиската кантавторка Оливера Станковска на годишнината од смртта на мајка си одлучи да открие чувствителен момент од нејзината животна приказна. Пејачката која настапи на првиот „Макфест“ во 1986 година со композицијата „Осамена“, пред неколку дена со фановите сподели долгочувана семејна тајна. – На денешен ден се разделивме… МАЈКО. Ти благодарам […]