fbpx

Синоќа приведен, денес се вери: Газдата на „МОШ“ се ожени со докторка

Газдата на ексклузивниот кафе-бар „МОШ“, 41-годишниот Методија Динев, денеска се сврши со неговата девојка Стефанија (28), инаку докторка од Штип, информира порталот „ММС.мк“.

Поради кршене на протоколи и надминување на работното време, синоќа 50 полицајци упаднаа во извиканиот скопски локал, а сопственикот е казнет со 4.000 евра, јавија повеќе медиуми.

Следни Објави

Закрепна, ама не издржа: Почина Илче од Охрид

Почина единаесетгодишниот Илче кој пред еден месец беше згрижен во семејна единица во Демир Капија откако претходно беше напуштен во семејната куќа во Охрид од двајцата родители, информира „Слободен печат“. Тој имаше ретка дијагноза, но со медицинска грижа од тим од Детската клиника неговата здравствена состојба значително се подобри и […]