fbpx

Забрана за пејачи и проретчени маси: Ова се новите мерки на Комисијата

Комисијата за заразни болести ги испрати до Владата новите предлог мерки и истите ќе се разгледуваат на седницата вечерва во 18 часот.

Како што дознава ТВ21 дел од мерките се забрана за гостување на диџеи и пејачи во угостителски објекти, ограничување на гласноста на музиката до 55 децибели и почитување на забраната донесена од Владата за неработење на дискотеките.

Комисијата исто така предлага намалување на бројот на луѓе кои седат на една маса во угостителските објекти од 12 на 4.

Следни Објави

Синоќа приведен, денес се вери: Газдата на „МОШ“ се ожени со докторка

Газдата на ексклузивниот кафе-бар „МОШ“, 41-годишниот Методија Динев, денеска се сврши со неговата девојка Стефанија (28), инаку докторка од Штип, информира порталот „ММС.мк“. Поради кршене на протоколи и надминување на работното време, синоќа 50 полицајци упаднаа во извиканиот скопски локал, а сопственикот е казнет со 4.000 евра, јавија повеќе медиуми.