fbpx

Синот на Боро Дрљача во солзи: Се бореше до последниот ден, срцето не му издржа

Легендарниот пејач Боро Дрљача почина на 79 години.

Претходните месеци неколкупати беше хоспитализиран и опериран, прво поради карцином на дебелото црево, а потоа и поради трмоб во близина на срцето.

Тажната вест ја потврди и неговиот син Владимир.

– Се бореше до последниот ден. Денес му се слоши и додека ја чекавме Итната помош татко ми почина. Срцето не му издржа, имаше метастази. За нашето семејство ова е многу тежок момент – изјави тој.

Следни Објави

Помалку тестови, бројките алармантни: Починаа уште пет лица

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96 -Куманово 5 -Штип 7 -Прилеп 1 -Тетово 19 -Велес 2 -Битола 1 -Кавадарци 1 -Гостивар 6 -Гевгелија 1 -Струмица 8 -Крива Паланка 2 -Радовиш 2 -Кочани 10 -Берово 6 -Виница 5 […]