fbpx

Најубавите души секогаш прерано заминуваат: Почина Марина Мициќ

На Градските гробишта „Бутел“ во Скопје денеска беше погребана познатата македонска архитектка Марина Мициќ, сопственичка на компанијата „Милениум дизајн“.

Македонската јавност е шокирана од нејзиното прерано заминување. Мициќ, инаку родена 1971 година, важеше за една од најкреативните архитектки на својата генерација.

– Колку прекрасни луѓе денес ја испратија, само уште еднаш се потврди каква прекрасна личност ни отиде меѓу ангелите – напиша за неа познатата новинарка и водителка Бранка Костиќ Марковиќ.

Со емотивни посвети, пријателите се збогуваат со Мициќ на социјалните мрежи.

– Патувај со ангелите прекрасна Марина. Да го пронајдеш својот мир убавино. Премногу ќе недостасуваш. Секогаш во најубавите спомени со тебе. Душо најубава. Искрено и длабоко сочувство до цела фамилија. Најубавите души секогаш прерано заминуваат. Ах, Маринче моја – напиша Маја Кастратовиќ.

 

Следни Објави

Гитарата му стои на гробот на Тоше: Ненадејно почина уметникот Џепароски

Во 47-та година од животот ненадејно почина Борис Џепароски, охриѓанец кој долги години живееше и работеше во Германија. Џепароски го привлече вниманието на јавноста со своите уметнички дела направени со резбање дрво со моторна пила. Важеше за вистински патриот, голем вљубеник во родниот град и во Македонија, виртуоз кој на […]