fbpx

Трајче беше еден и единствен: Неверување за смртта на Нешковски

Во стравична сообраќајна несреќа денеска животот го загуби д-р Трајче Нешковски (32), поранешен генерален секретар на Социјалдемократската младина на Македонија.

Функционери на владејачката партија веќе почнаа да се простуваат со нивниот колега и пријател на социјалните мрежи.

„Се понадевав дека е грешка или лага.. Страшна вест. Почивај во мир Трајче!“, напиша на „Фејсбук“ министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Со потресна посвета се огласи и Костадин Костадинов.

– За момент помислив дека е само лош сон, ама не било.
Целото другарство, темелот на СДММ го поставувавме заедно, еден и единствен Трајче. Не сакам да верувам, но кој не’ прашува нас овде. Бог да те прости брат, другар Трајче.. До некое следно видување – напиша Костадинов.

Со голема жал од Нешковски се прости и Љупчо Николовски, заменик на Претседателот за борба против корупција, за одржлив развој и човечки ресурси.

– Наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше тука за пациентите во буквално секое време. Даваше сè од себе работејќи во ковид центарот и периодов помогна на огромен број луѓе. За нас кои го познававме загубата е голема, а уште поголема е за здравствениот систем кој загуби врвен професионалец. Почивај во мир Трајче – напиша тој.

Следни Објави

Пред две години се ожени, месецов славеше за ќерка му: Трајче беше злато од дете

Најблиските пријатели на д-р Трајче Нешковски (32) кој вчера трагично го загуби животот, денеска на социјалните мрежи евоцираат спомени за него. Велат дека бил злато од дете, вистински другар, омилен лекар кај пациентите. „Пред две години му игравме на свадба, а пред две недели го прослави вториот роденден на ќерката […]