fbpx

Пред две години се ожени, месецов славеше за ќерка му: Трајче беше злато од дете

Најблиските пријатели на д-р Трајче Нешковски (32) кој вчера трагично го загуби животот, денеска на социјалните мрежи евоцираат спомени за него. Велат дека бил злато од дете, вистински другар, омилен лекар кај пациентите.

„Пред две години му игравме на свадба, а пред две недели го прослави вториот роденден на ќерката Јована, инаку крстена по татко му“, велат тие.

Од фејсбук-профилот на неговата сопруга Ема, инаку магистер по правни науки, може да се види дека таа му била најголема поддршка, особено по почетокот на кризата кога Нешковски почна да работи во ковид-центарот.

Следни Објави

Дали Господ ги зема најдобрите: Проговори сопругата на Нешковски

Три дена по трагедијата во која животот го загуби младиот лекар Трајче Нешковски, на „Фејсбук“ се огласи неговата сопруга Ема со која се ожени пред само две години и со која ја има ќерката Јована. Нејзината емотивна посвета ви ја пренесуваме во целост: „Сѐ уште се трудам нешто да кажам, […]