fbpx

Катастрофални бројки: Десет лица починаа во еден ден

Во последните 24 часа се направени 1853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 200

-Куманово 16

-Дебар 2

-Штип 9

-Прилеп 29

-Тетово 30

-Струга 2

-Велес 6

-Битола 14

-Охрид 4

-Кавадарци 17

-Гостивар 5

-Гевгелија 15

-Струмица 11

-Крива Паланка 1

-Радовиш 6

-Кочани 12

-Пробиштип 1

-Македонски Брод 2

-Пехчево 1

-Берово 5

-Валандово 2

-Виница 3

-Делчево 4

-Кратово 2

-Свети Николе 3

-Кичево 11

-Ресен 10

-Неготино 5

Починати се 10 лица, двајца пациенти од Скопје (60 и 66г), еден од Куманово (64г), двајца пациенти од Прилеп (57 и 87г) двајца од Тетово (75 и 53г), еден од Струга (55г), еден од Струмица (83г) и еден пациент од Крива Паланка (80г). Од нив 1 пациент е починат вонболнички услови, останатите 9 се починати во болница.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 128 оздравени пациенти.

Досега во земјата се направени вкупно 221.011 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23628, бројката на оздравени пациенти е 17239, на починати е 834, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5555.

Следни Објави

Драматично во ноември и декември: Еве што носи затемнувањето на месечината и сонцето!

Влегуваме во нова ера, ви претстојат многу неочекувани предизвици Годинава е почетокот на нова астролошка ера. Како и во било кој процес на раѓање, неизбежни се „породилните маки“ за да може да дојде новиот живот на свет. Активното потврдување на улогата која сакате да ја играте во обликувањето на светот […]