fbpx

Оди, адио.. Музичарот Васил Ангов почина од Ковид-19

Познатиот пејач и инструменталист, гевгеличанецот Васил Ангов, почина од Ковид-19, дознава „Мастило“.

Пред дваесеттина години, Ангов беше многу популарен пејач на забавни мелодии кај нас. Имаше забележителни настапи на „Макфест“, а публиката го препознава по баладата „Оди, адио“.

Со музика се занимава и неговиот син Димитар со кого последните години заедно настапуваа по локалните клубови.

Следни Објави

Пред само една недела се радуваше за внуката: Почина Амди Бајрам

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, почина на 64-годишна возраст, јавуваат медиумите на ромски јазик.  Долгогодишниот политичар починал на клиниката Филип Втори. Бајрам имал проблеми со срцето, а посмртно ќе му биде направен и тест за Ковид 19, за што му е земен брис. Пред само една недела се […]