fbpx

Кумановец почина од корона на 27 години, немал претходни заболувања

Пациент од Куманово н 27 години починал на Инфективната клиника во Скопје од Ковид-19, потврдија од Министерството за здравство за порталот „МКД.мк“.

Момчето било примено на Инфективната клиника во исклучително тешка состојба, а пред тоа неколку дена се лекувал дома. Пациентот бил под надзор на матичен лекар, а два дена бил лекуван амбулантски во Кумановската болница.

Пред само еден ден од Ковид-19 почина уште еден млад пациент на 35 години кој исто така немал претходни заболувања.

Следни Објави

Тато, уште долго ќе живееш во нас: Се огласи ќерката на прерано починатиот Неделковски

Почина битолчанецот Златко Неделковски (60), познат мајстор на боречки вештини и спортови и основач на академијата „ЗА НЕД ДО“. Тажната вест вчера ја објави неговата ќерка Дијана Неделковска. Таа ги повика почитувачите на ликот и делото на нејзиниот татко максимално да внимаваат кон почитувањето на препораките и протоколите на здравствените […]