fbpx

Ќе се борам за децата: Јованка Житарова искрено за разводот

По пауза од речиси една деценија, македонската фолкерка Јованка Житарова направи камбек на домашната сцена, овојпат со поп-рефрен кој, според прегледите на „јутјуб“, добро поминува кај публиката.

Пејачката со години живееше во Америка кадешто се реализира и како сопруга и мајка, но во меѓувреме се разведе и сега повторно е дома.

– Добро е што постои развод. За причините не сакам да зборувам. Ниту сум прва, ниту последна. Важно е да се среќни децата за кои секогаш ќе се борам. Останав во добра комуникација со Роберт да ги изведеме на вистинскиот пат. Не се каам за ништо во животот што сум направила до сега. Ѝ се вратив на музиката, но секогаш приоритет ќе имаат близначињата Зои и Картер – раскажа Житарова во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Следни Објави

Владата пресече: Недела ќе биде неработен ден!

Владата ја прифати иницијативата денот недела да биде прогласен за неработен ден, напиша премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“. – Го задолживме Министерството за труд и социјална политика во рок од 15 дена да достави законско решение за ова прашање. Ова решение е во интерес на граѓаните, неделата треба да биде […]