fbpx

Владата пресече: Недела ќе биде неработен ден!

Владата ја прифати иницијативата денот недела да биде прогласен за неработен ден, напиша премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“.

– Го задолживме Министерството за труд и социјална политика во рок од 15 дена да достави законско решение за ова прашање. Ова решение е во интерес на граѓаните, неделата треба да биде ден посветен на одмор, ден за поквалитетно време за секој граѓанин на кој тоа му е потребно, ден за семејството, ден за себе – порача Заев.

Следни Објави

Во врска е 17 години, не размислува за брак: Македонската водителка проговори за љубовта

Познатата водителка и авторка на музичкиот магазин „Стисни плеј“ конечно проговори за својот приватен живот. Александра Јовановска одлучи да сподели детали од врската со музичкиот продуцент и диџеј Ангел Здравковски и нивниот заеднички живот во Сопиште. – Заедно пораснавме, се градевме и приватно и професионално. Седумнаесет години се навистина значајна […]