fbpx

Пред пет години останале без мајка: Тажната судбина на браќата од Кавадарци

Кавадарци е завиен во црно по информацијата дека по смртта на 26-годишниот Марјан Ѓерѓев денес битката со коронавирусот ја загуби и неговиот помал брат, 21 годишниот Горан.

Да биде судбината потажна, пред пет години починала и нивната мајка од компликации од свински грип, на само 40 години, пишува порталот „ММС.мк“.

Позитивен на Ковид-19 е и нивниот татко кој се лекува во домашни услови. Тој живее со неговиот најголем син, 29-годишниот Ѓорѓи кој е оженет.

Можеби ќе ве интересира:

Голем грев: Ден пред Митровден никако не правете го ОВА!

Следни Објави

Не дочека: Почина Југослав кој бараше донации приватно да се лекува

Почина Југослав Николиќ, пациентот кој вчера преку отворено писмо на „Фејсбук“ побара донации за приватно да се лекува од Ковид-19. – Југослав почина од последица на Ковид-19. Ве молиме не уплаќајте повеќе средства, а претходно уплатените средства во полн износ ќе ви бидат вратени по завршување на оставинската постапка. Бог […]