fbpx

Помагаше и во најтешкото: Уште еден македонски доктор почина од корона

Уште еден македонски лекар ја загуби битката со коронавирусот. Од компликации предизвикани од Ковид-19 почина д-р Владимир Евтимовски, а тажната вест со заедничка фотографија на социјалните мрежи ја сподели неговиот колега Арѓент Имери, радиолог и субспецијалист по дијганостика на дојка.

– Мојот драг колега д-р Владимир Евтимовски му ја предаде својата душа денеска на Господ Севишен, служејќи им на своите пациенти и во најтешките моменти! Почивај во мир драг пријателу! Секогаш ќе ни недостигаш! – напиша тој на „Фејсбук“.

Следни Објави

Не сум видовит, само зборувам вистина: Д-р Лазаров најави уште полоша недела

Минатата недела за Фокус имав изјава дека за оваа недела очекуваме 1200 на ден. Јас не сум видовит ниту измислив топла вода, епидемиологијата научно објаснува, а јас во тоа верувам и почитувам. Наредната ќе биде уште полоша, бидејќи ништо сериозно и драстично не превземаме. Убеден сум дека епидемијата е далеку […]