fbpx

Ја загуби најважната битка: Почина познатиот Тачо, охриѓани неутешни

Почина Трајан Целески Тачо, младиот спортист од Охрид за кого неговите сограѓани во неколку наврати собираа средства за операција во Италија, инфрмира порталот „Охрид1“.

На Целески во 2016 година му беше дијагностициран тумор на мозокот. Со неговиот ведар дух, позитивна мисла и голема поддршка еднаш успеа да ја совлада болеста и да се врати на спортските терени.

За жал, за кратко. Болеста се врати и по третата операција неговата здравствена состојба стануваше сѐ полоша.

Нека почива во мир.

Следни Објави

Михаило собираше пари за својот татко, не успеа да го спаси

Почина штипјанецот Ристе Донев за кого се собираа донации за лекување од Ковид-19 во приватна болница, објави Телевизија 24. Лекувањето во приватна болница на педесет и тригодишниот Донев беше единствена надеж за неговото семејство кое собираше донации за да плати 12 илјади евра на приватната клиника. Ристо Донев шест дена […]