fbpx

Имаше срце како планина: Почина Бојо Андрески

По кратко ненадејно боледување и сериозни компликации во последните денови, вечерва почина професор доктор Бојо Андрески, основач и сопственик на Европски Универзитет, јавува порталот „Вечер“.

Бојо Андрески, роден 1960 година, беше лидер на Партијата на правдата, сопственик на печатеното издание на весникот Вечер Прес, основач и сопственик на првиот Универзитетски центар за стоматологија.

„Секогаш ќе остане запаметен како претприемачки човек со силен карактер, визија и грижа за сите околу себе. Човек со срце како планина, широк во делувањето, татко на две ќерки и дузина внуци.. Почивај во мир голем човеку! Големо сочуство до сопругата, ќерките Билјана и Александра со семејствата“, пишува „Вечер.мк“.  

Следни Објави

Tе дроби и ти ја убива психата: Лидија од Охрид со потресно обраќање

До сите вас кои се уште не верувате во вирусот, Охриѓани и останати, до сите вас кои безобразно го ширите вирусот знаејќи дека имате симптоми, пиете парацетамол и одите на работа, по маркети, по кафиња и по комшии. Седми ден се борам со Ковид 19. Во моиве 43 год. досега […]