fbpx

Си замина и Курчубиќ: Иван Бекјарев почина од Корона

Иван Бекјарев почина денес во Белград на 74-годишна возраст, дознава српски „Блиц“.

Популарниот актер минатиот месец се зарази со коронавирусот, а пред десетина дена му се влоши здравствената состојба.

Последната недела беше на Инфективната клиника во Белград.

Бекјарев дозна дека е позитивен на Ковид-19 додека снимаше филм, по што веднаш го напушти сетот.

Славниот Курчубиќ од култната серија „Подобар живот“ одигра повеќе од 150 улоги во театар и сними преку 50 филмови.

Следни Објави

Македонскиот фудбал загуби еден од најдобрите: Почина Ѕинго

Во 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија. „Македонскиот фудбал денес го загуби еден од своите најдобри и најважни фудбалски работници во својата […]