fbpx

Згасна уште еден млад живот: Почина Јанко, имаше само 25 години

Поранешниот кошаркар на Раднички од Крагуевац, Јанко Танасијевиќ, почина на 25 години после долго и тешко боледување.

Пред две години му бил дијагностициран канцер, а болеста прогресирала во април годинава кога почнале да се собираат и донации за негово лекување.

За Раднички активно играше до ноември 2018 година. Со тимот на Универзитетот во Крагуевац освои бронза на Светското универзитетско првенство во баскет 3на3 во Кина 2016 година.

Беше студент на Машинскиот факултет.

Следни Објави

Сѐ се случи во два дена, немаше симптоми: Почина 35-годишната Ивана

Без симптоми, најверојатно од Ковид-19, почина 35-годишна жена од Охрид, информира порталот „Магазин.мк“. Наводно, трагедијата се случила за миг. Ивана пред два дена имала покачена температура која ја спуштила со таблети, но следниот ден повторно ѝ се покачила по што било алармирано во Брзата помош. Веднаш била однесена на инфективното одделение […]