fbpx

Сѐ се случи во два дена, немаше симптоми: Почина 35-годишната Ивана

Без симптоми, најверојатно од Ковид-19, почина 35-годишна жена од Охрид, информира порталот „Магазин.мк“.

Наводно, трагедијата се случила за миг.

Ивана пред два дена имала покачена температура која ја спуштила со таблети, но следниот ден повторно ѝ се покачила по што било алармирано во Брзата помош. Веднаш била однесена на инфективното одделение во Охрид и ставена на кислородна поддршка.

Поради влошената состојба, лекарите одлучиле таа да биде префрлена во Скопје, но по пат кај Кичево починала, пишува „Магазин.мк“.

Следни Објави

Маските повеќе не се доволни: Д-р Дејан Трајковски со важна порака!

Јасно ми е дека не им е гајле што народот масовно се разболува и умира, само не ми е јасно како не им е страв за нив самите и нивните семејства? Зар немаат ни еден постар во семејството или се толку сигурни дека се недопирливи? Зарем не сфаќаат дека ја […]