fbpx

Сите се збогуваат со Драган: Омилениот доктор почина од корона

Реномираниот гинеколог и акушер, д-р Драган Ранков, почина во Општата болница во Кикинда од коронавирус.

Добитник е на повеќе интернационални признанија, а ќе остане запаметен по својата посветеност и неисцрпна енергија кога е медицината во прашање. Им беше омилен доктор на различни генерации родилки, информираат српските медиуми.

Д-р Ранков беше истакнат член и претседател на Ротари клубот во Кикинда. Имаше 74 години.

Следни Објави

Не чекајте, ќе ве остават да умрете: Маркоски за голготата со Ковид-19

По скоро 3 недели Ковид голгота, добив негативен тест. Па пошо не сум член на „Машки домаќински муабети“, „Совети за Ковид 19“ и слични групи, моето искуство ќе го споделам тука. Дечки, не е ова вирус туку ЛАМЈА! Воглавно бев со полесни симптоми, а се’ започна со силна мускулна болка, […]