fbpx

(ФОТО) Уште еден македонски пејач позитивен на Ковид-19

Младиот музичар и јутјубер Марио Арангеловски е позитивен на Ковид-19. Тој денеска ги информираше фановите на социјалните мрежи дека чувствува морална обврска да сподели дека е инфициран со вирусот.

– Веќе шест дена сум во изолација поради контакт со позитивно лице (татко ми), со тоа што, дента кога тој ги доби позитивните резултати, кај мене се појавија првите симптоми. Не би сакал да зборувам за тоа како се чувствувам, оти состојбата варира, но, се надевам дека се ќе помине без сериозни последици. Чувајте се – напиша тој на „Фејсбук“.

Следни Објави

Д-р Стојановиќ: Оваа опасна грешка ја прават заразените од корона!

Д-р Драгош Стојановиќ, директорот на Клиничко-болничкиот центар Земун, во интервју за српската национална телевизија објасни колку трае опоравувањето на заразените од Ковид-19 и која е најопасната грешка којашто можат да ја направат. – Доколку повеќе чекаат, компликациите ќе бидат поголеми. Непредвидливо е какви последици вирусот ќе остави на организмот. Времетраењето […]