fbpx

Ги оплемени нашите души: Неверување по смртта на 45-годишниот Бојан

Бојан Златановиќ Токан, тапанарот на популарниот српски состав „Амадеус бенд“, почина по тешката борба со коронавирусот. Бојан ја изгуби битката во 45-та година од животот, а музичарите од целиот Балкан се во шок по оваа тажна вест.

Со емотивен статус од него се простија и неговите најблиски колеги од групата.

– Неговата неизбришива трага ќе продолжи да живее во Амадеус и во сите нас, преку се’ што не’ задолжи пред се’ како голем човек, преку ритамот кој го преточи во нашите срца и преку спомените со кои ги оплемени нашите души – напишаа од „Амадеус бенд“.

Следни Објави

(ФОТО) Уште еден македонски пејач позитивен на Ковид-19

Младиот музичар и јутјубер Марио Арангеловски е позитивен на Ковид-19. Тој денеска ги информираше фановите на социјалните мрежи дека чувствува морална обврска да сподели дека е инфициран со вирусот. – Веќе шест дена сум во изолација поради контакт со позитивно лице (татко ми), со тоа што, дента кога тој ги […]