fbpx

Беше колега за пример: Милош почина од корона, имаше само 35 години

Новинарот Милош Лукиќ почина на 35-годишна возраст како последица од Ковид-19, јавуваат српските медиуми.

Кариерата ја започна во телевизијата Галаксија 32 во Чачак каде работеше како дописник, а подоцна стана уредник на новинската агенција „ФоНет“. Последните неколку години беше фокусиран на новинската агенција „МНА“ како нејзин основач и сопственик.

– И покрај младоста, се покажа и докажа како врвен професионалец кој неуморно и одговорно работеше со огромна љубов кон новинарството. Беше колега за пример, креативен и добар човек – напишаа неговите колеги од „ФоНет“.

Следни Објави

Светот тагува: Почина легендарниот Марадона

Повеќе светски медиуми информираат дека од срцев удар на 60-годишна возраст починал легендарниот Диего Армандо Марадона. Засега не е официјално потврдена информацијата за смртта на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. На почетокот на месецов тој беше хоспитализиран откако лекарите му дијагностицираа анемија и дехидрација. И покрај фактот што […]