fbpx

Светот тагува: Почина легендарниот Марадона

Повеќе светски медиуми информираат дека од срцев удар на 60-годишна возраст починал легендарниот Диего Армандо Марадона.

Засега не е официјално потврдена информацијата за смртта на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

На почетокот на месецов тој беше хоспитализиран откако лекарите му дијагностицираа анемија и дехидрација. И покрај фактот што неговата здравствена состојба почна да се подобрува по деталните прегледи беше констатирано дека во мозокот има хематом, кој мораше итно да се отстрани и тој веднаш од клиниката во Ла Плата беше префрлен во Буенос Аирес.

Следни Објави

Со децата ме исфрли на улица: Потресна животна приказна раскажа македонската актерка

Потресна животна приказна пред неколку години раскажа актерката Амернис Нокшиќи. Нашата докажана глумица гласно потсети на насилството врз жените и девојчињата.  – Крајот на ноември за мене отсекогаш беше симбол за една есенска романса. Си отидов од дома и од државата, за таму нему да му бидам се’. Големите ветувања […]