fbpx

(ФОТО) Естрадата во солзи: Последно испраќање на Бојан

Естрадата се обедини на погребот на Бојан Златановиќ-Токан, тапанарот на популарниот српски состав „Амадеус бенд“.

Меѓу присутните можеа да се забележат Дарко Филиповиќ, Немања Стевановиќ, Слаѓа Алегро, Милан Динчиќ и многу други.

Музичарот ја загуби битката со коронавирусот, имаше само 45 години.

Фото: Новости.рс

Следни Објави

Спиј убаво, другар: Македонија жали, уште еден музичар почина од корона

Микица Здравковиќ, басистот на култниот бенд од Крагуевац „Човек без слуха“, почина на 46-годишна возраст по неколкудневна битка со коронавирусот. Фанови и пријатели од целиот регион се простуваат од познатиот инструменталист, а меѓу нив и луѓето од нашата „Пасворд продакшн“. – Почивај во мир, пријателе – напишаа тие на „Фејсбук“. […]