fbpx

Жените родени во овие три знаци секогаш богато се мажат!

Астролозите дошле до интересно откритие и успеале да ги идентификуваат трите хороскопски знаци под кои се раѓаат најбогатите жени. Ако самите не се доволно имотни, најчесто се мажат за богати луѓе.

БИК

Многу Бикови под влијание на Венера имаат истенчен вкус, па луксузот им станува неопходност која им создава чувство на сигурност, стабилност и удобност.

Сепак, вредните Бикови знаат како правилно да ги менаџираат парите и не си дозволуваат непотребни трошоци.

Најчесто успеваат да се збогатат сами, но ако тоа не им успее влегуваат во брак кој ќе им овозможи се’ за што сонувале.

ЛАВ

Лавовите сакаат внимание и почит од сите. Нивната енергија е неверојатна, па многу често луѓето им се потчинуваат.

Тие мора да потрошат многу пари на скапа гардероба, подароци и на луксузни вечери.

Нивните лидерски способности им овозможуваат високи функции во реномирани компании, па нивното богатство има тенденција да расте.

РАК

Нивна најголема желба е да имаат функционално семејство и добро наместен дом. За да ги постигнат своите цели, напорно работат и се доста амбициозни.

Интересно е што дури и кога ќе се збогатат, Раковите продолжуваат да живеат скромно, сами или со своите партнери.

Следни Објави

Беше исклучително пожртвувана: Д-р Снежана почина од корона

Д-р Снежана Живковиќ починала денеска во Клиничкиот центар во Ниш како последица од инфекцијата со коронавирусот. „Ќе остане запаметена како исклучително пожртвувана лекарка која во борбата да спаси човечки живот, за жал, го загуби својот“, пишуваат нејзините колеги на социјалните мрежи. Живковиќ од 1998 година работела како специјалист по ургентна […]