fbpx

Шок по смртта на Валентина: Зајче мое, што ти е?

Уапсен е рускиот јутјубер Стас Рифлеј (30) под сомнение дека ја криел смртта на својата трудна девојка, 28-годишната Валентина Григорјева.

Во истрагата стои дека ја натерал облечена само во долна облека да стои на балконот на температура под нулата, бидејќи еден од неговите следачи тоа го побарал и му платил илјада долари.

Во видеото кое се емитувало во живо на неговиот канал, се гледа како безживотното тело на девојката го положува на креветот.

„Жива ли си“, „Зајче мое, што ти е?“, Вајла, Вајла, изгледаш како да си мртва“, „Кажи барем нешто, ме загрижи“ се дел од репликите кои ги изговара во моментот кога веќе ја насетува бизарната трагедија.

Камерата не ја исклучил ниту кога пристигнале брзата помош и полицијата кои само ја констатирале смртта на девојката.

Бремената Валентина веројатно починала од премрзнување, но точната причина ќе ја покаже истрагата.

Она што засега е познато е тоа дека Рифлај и претходно ја злоставувал девојка си поради „билдање“ популарност на социјалните мрежи.

„За што треба да жалам? Ништо не направив“, им рекол тој на психијатрите по инцидентот, пренесува британски „Сан“.

Следни Објави

Нов корона пресек: Починаа уште 30 пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.824 тестирања, а регистрирани се 1.100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56, Дебар-5, Штип-42, Прилеп-52, Тетово-58, Струга-29, Велес-27, Битола-73, Охрид-32, Кавадарци-51, Гостивар-68, Гевгелија-5, Струмица-33, Крива Паланка-15, Радовиш-5, Крушево-2, Кочани-23, Пробиштип-3, Демир Хисар-3, Македонски Брод-4, Пехчево-1, Берово-1, Валандово-1, Виница-2, […]