fbpx

Сите пишуваат дека е тешко болен: Бора Чорба конечно се огласи

Неколку српски портали ја пренесоа вестта дека водачот на „Рибља Чорба“, 66-годишниот Бора Ѓорѓевиќ, се бори за живот.

„Информер“ објави дека здравствената состојба на славниот музичар нагло се влошила откако минатата година му бил дијагностициран рак на простата.

Доцна вечерва конечно се огласи и самиот Бора Чорба.

– На сите им посакувам Среќна Нова година, се радувам на претстојниот голем белградски концерт – изјави тој за „Новости“.

Можеби ќе ве интересира:

Се договоривме да умреме заедно: Потресна порака на Чорба по смртта на Миша

Следни Објави

Африканска астрологија: Најточната анализа за секој знак!

Африканската астрологија нуди еден сосема поинаков пристап кога се во прашање ѕвездите. Велат дека африканскиот хороскоп дава најточна слика за личноста. Татко (Од 4 јануари до 3 февруари) Поврзан е со Сонцето и со светлината. Припадниците на овој знак се стабилни и чесни личности кои живеат во реалноста. Внимателни се […]