fbpx

Новогодишна бајка: Погледнете го домот на Сека Алексиќ

Некои од овие украси можат лесно да се направат од евтини материјали, а изгледаат многу ефектно

Секоја Нова година, домот на Сека Алексиќ е празник за очи. Познатата пејачка е препознатлива по раскошните декорации во нејзиниот дом.

Овојпат стави акцент на уредувањето на дворот, па истиот изгледа навистина филмски.

„Секогаш им се радувам на ваквите фотографии“, напиша таа на „Инстаграм“.

Во продолжение уживајте во празничниот амбиент.

Следни Објави

Тажен ден во Битола: Медицинска сестра почина од корона

Медицинска сестра на 55-годишна возраст од хируршкото одделение на Битолската клиничка болница почина од компликации предизвикани од Ковид-19. Таа е прва жртва на вирусот меѓу здравствените работници од Битола, информира порталот „Независен.мк“  „Пациентката била хоспитализирана во многу тешка здравствена состојба. Подолг период била на боледување и не се заразила на […]