fbpx

Прекрасен човек, нашиот Лале: Д-р Вангел од Крушево почина од корона

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) на својот фејсбук-профил ја сподели тажната вест за смртта на уште еден македонски лекар како последица од Ковид-19.

– Уште една жртва доктор. Нека почива во мир нашиот колега од Крушево, д-р Вангел. Сочувство и добро здравје до семејството! – стои во објавата.

„Многу жално.. Прекрасен човек, нашиот Лале Луше. Нека почива во мир“, е еден од коментарите под постот.

Следни Објави

(ФОТО) Пиво и голотија: Меган Маркл каква што не сте ја виделе!

Сите знаеме дека пред да се омажи за принцот Хари и да стане војвотката од Сасекс, Меган Маркл имаше сосема поинаков живот. Поранешната американска актерка кога стана дел од кралското семејство преку ноќ го избриша профилот на „Инстаграм“, но фотографиите со пиво и заводливите „селфиња“ продолжија да кружат на социјалните […]