fbpx

Прекрасен човек, нашиот Лале: Д-р Вангел од Крушево почина од корона

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) на својот фејсбук-профил ја сподели тажната вест за смртта на уште еден македонски лекар како последица од Ковид-19.

– Уште една жртва доктор. Нека почива во мир нашиот колега од Крушево, д-р Вангел. Сочувство и добро здравје до семејството! – стои во објавата.

„Многу жално.. Прекрасен човек, нашиот Лале Луше. Нека почива во мир“, е еден од коментарите под постот.

Следни Објави

(ФОТО) Ретко го покажува: Најважниот маж во животот на Карлеуша!

Познато е дека Јелена Карлеуша имаше близок однос со нејзината мајка Дивна, но малкумина знаат дека српската фолк-ѕвезда има исклучително добра комуникација и со нејзиниот татко Драган. Пејачката неодамна конечно на социјалните мрежи сподели фотографија со него што е навистина редок момент. Како изгледа татко ѝ кој е пензиониран началник […]