fbpx

Тажен ден во Битола: Медицинска сестра почина од корона

Медицинска сестра на 55-годишна возраст од хируршкото одделение на Битолската клиничка болница почина од компликации предизвикани од Ковид-19. Таа е прва жртва на вирусот меѓу здравствените работници од Битола, информира порталот „Независен.мк“ 

„Пациентката била хоспитализирана во многу тешка здравствена состојба. Подолг период била на боледување и не се заразила на работното место“, велат од Министерството за здравство. 

Следни Објави

Прекрасен човек, нашиот Лале: Д-р Вангел од Крушево почина од корона

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) на својот фејсбук-профил ја сподели тажната вест за смртта на уште еден македонски лекар како последица од Ковид-19. – Уште една жртва доктор. Нека почива во мир нашиот колега од Крушево, д-р Вангел. Сочувство и добро здравје до семејството! – стои во објавата. […]