fbpx

Нека те чуваат ангелите: Шерифовиќ со потресна објава за Џеј

Поранешната евровизиска победничка Марија Шерифовиќ е неутешна по смртта на Џеј Рамадановски.

Популарната пејачка со емотивна порака се прости од својот пријател и колега.

– Џеј. Никогаш нема да се повтори. Нема да се повтори таква душа, таква насмевка, таков хумор. Никогаш нема да се повтори таква боја на глас. За песните и да не зборувам. И да сакам, нема да можам да те заборавам, бидејќи без твоите песни не се живее, не се сака и не се забавува. Нека те чуваат ангелите – напиша таа на „Инстаграм“.

Следни Објави

На лекови сум, не сум свесна дека го изгубив: Проговори ќерката на Џеј

По смртта на легендарниот Џеј Рамадановски се огласи неговата ќерка Марија. Таа за српски „Блиц“ низ солзи раскажала дека моментално е под лекарства и дека се’ уште не е свесна што се случило. – Што да ви изјавам? Катастрофа. Голема загуба – рекла таа. На прашањето како изгледале последните денови […]